+90 535 643 89 59 info@bngaluminyum.com.tr

ALÜMİNYUM KAPI ve PENCERE SİSTEMLERİ

ALÜMİNYUM KAPI ve PENCERE SİSTEMLERİ

Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemleri şık ve estetik tasarımlarıyla beraber, kaliteyi uzun yıllar boyunca kullanımınıza sunmaktadır, projeleriniz için en uygun seçenekleri bulacaksınız. Tasarımında (ısıyalıtımlı ve ısıyalıtımsız),  arzu ettiğiniz sağlamlık ve performans değerlerinin uygun maliyetlerle sağlanması amaçlanmıştır. Alüminyum doğramaların kalitesini yaşarken, beklediğiniz ısı yalıtımını da sağlamış olacaksınız.

 

Alüminyum Kapı ve Pencere Sistemleri

Alüminyum Kapı ve Pencere Sistemleri

Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemlerinin Özellikleri:

 • Etkin ısı ve ses yalıtımı sağlayan kasa-kanat birleşimi,
 • Su tahliyesini mükemmelleştiren yüksek drenaj haznesi ve fitil sistemi,
 • İstenen şekillerde açılabilen kanat açılım seçenekleri,
 • Farklı cam kombinasyonları,Çeşitlerimiz:
 • Tüm profillerde üretim ve kalite kontrol süreci ISO 9001; yüzey işlemleri ise Qualanod ve Qualicoat standartlarına uygunluk.

 

Profillerin ve aksesuarların niteliklerin çeşitliliğine göre yetenek kazanmaktadır. Klasik kapı-pencereler; çift açılım, otomatik açılım, güvenlik kilitleri aksesuarları ile güçlendirilebilmekte ve kullanışlı hale gelebilmektedir.

Aluminyum Pencere ve Kapı Sistemleri genellikle doğrama uygulamalarında kullanılmaktadır. Isı, ses geçirgenliği ve rüzgara karşı dayanıklılığı ile güvenilir bir sistemdir. Isı yalıtımlı veya ısı yalıtımsız alüminyum doğrama serileri; pivot açılım, normal açılım kanat, çift açılım, gizli menteşeli çift açılım, katlanır kapı ve pencere doğraması, içe dışa açılır kapı, çarpma kapı, vitrin yapma gibi olanaklar sağlamaktadır.

 

Çeşitlerimiz:

 

 • C 60:

C-60 alüminyum doğrama, kapı, pencere ve iş yerlerinizde Aldoks Profil sistemlerine alternatif olarak uygulanabilecek olan Isı yalıtımı olmayan Profil türüdür. C-60 Aluminyum doğramalar farklı cam kesitlerinde kullanılabilir. C 60 Aluminyum Doğramalar 60 mm derinliğe sahiptir. İçeriye ve dışarıya açılabilir. Normal, çift eksen, vasistas, sürme-vasistas, dışa açılım, katlanır veya çarpma açılım seçenekleri hem yüz tasarımı öne çıkan özellikleridir İç ve dış cepheden cam montajı yapılabildiğinden ileride kırılabilecek bir camın değişmesi, tek taraflı çıtalı doğramalara göre daha avantajlıdır.

 

 • Isı Yalıtımlı :

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri İç ve dış alüminyum profillerin ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan aluminyum doğrama sistemleridir. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama yapının dış cephe kısmında ısı yalıtımından an fazla yararlanma amacı taşınan durumlarda sıklıkla tercih edilir. Hafif olması avantaj sayılsa da uzun ömürlü en dayanıklı malzeme olması onu vazgeçilmez yapar.

Isı Yalıtımlı Alüminyum doğrama profilleri PVC yalıtım köprüsü yapılarak 3 odalı sistem haline getirilir. Burada doğrama düzlem alanının proje ölçülerine göre belirlendiği ve değişkenlik gösterdiği bilinmelidir. Yüzey ebatlarını da dar, orta ve geniş seri olarak çeşitlendirebiliriz. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama bina dış yüzeylerinde kullanılacak olan kapı ve pencere sistemleri için gereklidir.

 

 • Aldoks Serisi

Aldoks Serisi Aluminyum Doğramalar Kapı, Pencere, Pivot ve Vitrin Doğramaları imalatında kullanılan izolasyonsuz Alüminyum Doğrama Serisidir. Diğer alternatif Aluminyum serilerine kıyasla daha ekonomik olan Aldoks Aluminyum serisi, kullanıcı için avantaj sağlamaktadır. İmalat süresinin kısalığı, kullanımı ve uygulamasının pratik olması açısından tercih edilmektedir.

Aldoks serisi Aluminyumların imalatı oldukça kolaydır. Montajı ve uygulaması en kolay yapılan sistemdir denilebilir. Hızlı imalatların gerektiği durumlarda bu sistem kullanılır. Aldoks serisi aluminyumlar işyerleri ofis bölme ve dış cephe kapatılmasında PVC den sonra en çok tercih edilen doğrama serisidir. Aldoks serisi ısı yalıtımsız seri olduğu gibi 3 çeşit genişlik alternatifi bulunur.Aldoks serisi doğramalar C60 serisinden farklı olarak tek çıtalıdır. Cam çıtaları ısıcam ve lamine cama göre 2 alternatifi mevcuttur.Profil etkalınlığı 1,56 mm  genelde tercih edilen genişlik 60 mm dir. Aldoks Serisi Aluminyumlar çift yönlü eksen mekanizması bulunması, yüksek binalarda ya da büyük hacim pencere gerektiren yerlerde, içeriden olduğu kadar, dışarıdan da montajının kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlar. Çift yönlü eksen mekanizmasına sahip olması, binili ve hem yüz olarak kullanılmasına olanak sağlar.

 

 • Sürme Serisi

 Profil sistemini değiştirmeden, yalıtımdan hiçbir ödün vermeden sürme doğrama yapmanın tek yolu devirmeli sürme olarak ta tabir edilen sürme sistemleridir. Büyük alanlar için yapı elemanlarında mükemmel bir çözüm ortağıdır. Bu sistem iki, üç veya dört kanatlı olarak imal edilmektedir. Eşik gömülerek rahat bir geçiş imkanı sağlayan sürme sistemleri istenilen ölçülerde imal edilebilir. 

 

Alüminyum Pencere ve Kapıların Avantajları:

 • Alüminyum uzun ömürlüdür.

 • Yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur.

 • Hassas ölçülerde üretilebilir.

 • Bakımı kolaydır.

 • Çevrecidir.

 • Mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

 • Farklı yüzey ve renk seçenekleri sunar.

 

Projenizde kullanmak istediğiniz ürünleri, fabrikamızda son teknolojiye sahip makine ve ekipmanları kullanarak ve projesine uygun profilleri işleyerek, montaja hazır halde uygulanabilir hale getiriyoruz. Projenizde kullanmak istediğiniz alüminyum kapı pencere sistemlerini montajlı veya montaja hazır halde paket satış hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen irtibata geçiniz.