+90 535 643 89 59 info@bngaluminyum.com.tr

KOMPOZİT CEPHE SİSTEMLERİ

KOMPOZİT CEPHE SİSTEMLERİ

 

Kompozit cephe sistemleri günümüzde çok sık kullanılmaya başlanan ve geniş bir kullanım alanına sahip cephe kaplama sistemlerinden biridir. Teknolojinin gelişimiyle mimari de hayal gücünün sınırlarını zorlayacak düzeyde gelişim kat etmiş durumda. Bu gelişimin beraberinde getirdiği modern bina tasarımlarında çok sık kullanılan Kompozit cephe sistemleri, modern binaların sıra dışı tasarımları için oldukça kullanışlı. Bu yüzden kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir cephe kaplama sistemi olarak görülen Kompozit cephe sistemleri artık eski binaların

Kompozit cephe sistemleri

Kompozit cephe sistemleri

restorasyonunda da sıkça kullanılıyor. Yıpranmış ve modern çizginin dışında kalan binalar Kompozit cephe sistemleri sayesinde yepyeni bir görünüme kavuşturuluyor. Bu sistemlerin yaygınlaşmasında şık ve estetik görünümün yanı sıra kullanım kolaylığının da büyük bir katkısı var. Alüminyum kompozit plakaların özel teknikler kullanılarak birbiriyle yapıştırılması sağlanıyor. Alüminyum hafif ve dayanıklı bir malzeme olduğundan uygulamada avantaj sağlıyor.

Kompozit Cephe Sistemlerinin Avantajları

Kolayca uygulanmasına rağmen Kompozit cephe sistemleri dayanıklı ve uzun ömürlü bir cephe kaplama sistemi. Bu gücüne alüminyumun kolay işlenebilir bir malzeme olması da eklendiğinde daha da Kompozit cephe sistemleri daha cazip bir seçeneğe dönüşüyor. Çünkü farklı renklerde ve dokularda üretilmiş Alüminyum levhalar bulunabiliyor. Böylece Kompozit cephe sistemlerinin yaratabileceği şıklığın sınırları oldukça genişliyor. Renk seçeneklerinde çok sayıda alternatif var ancak en çok tercih edilen ahşap desenli Kompozitler oluyor. Bu desen sayesinde binalar sıcak ve şık bir dış görünüm kazanıyor. Ayrıca Alüminyum Kompozit levhalar her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı. Güneşten ve onun zararlı ışınlarından etkilenmiyor. Hafif bir malzeme olduğu için çok kolay şekil alabiliyor ve bu sayede Kompozit cephe sistemleriyle çok estetik görünümler yakalanabiliyor.

Eğer binanızın dış görünümünden memnun değilseniz ve dış cephe kaplaması yaptırmayı düşünüyorsanız Kompozit cephe sistemleri en avantajlı seçeneklerden biri olarak karşınıza çıkacaktır. Kompozit cephe sistemleri en kıvrımlı yapıların ve çıkıntılı yüzeylerin bile rahatlıkla kaplanabilmesine olanak sağlayan bir kaplama sistemidir. Çünkü soğuk olarak şekillendirilebilir. Farklı kalınlık seçeneklerine sahiptir. Temizliği son derece kolaydır. Ayrıca Kompozit cephe sistemleri korozyona duyarlıdır ve titreşimi emme özelliğine sahiptir.

Alüminyum Kompozit Cephe Kaplama

Aluminyum Kompozit Panel Giydirme Cephe sistemi, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı 4mm kalığında istenilen ölçü ve şekilde, bitiş ve sağır cephelerde kullanılan kompoze levha uygulamasıdır. Bina desenlerine uyularak yapılmış çelik yada alüminyum karkas üzerine uygun ölçüde hazırlanmış kompozit levhalar. vidalı sistemle monte edilirek yapılır.  Geniş Renk ve Desen seçenekleri ile yapıya zenginlik katmaktadır. Alüminyum Kompozit Panel, iki yüzü alüminyum levhalarla kaplı içi polietilen dolgulu kompoze levhalardır. Bir çok renk seçeneğinin yanısıra granit ve ahşap desen seçenekleriyle mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

Aynı zamanda çevre dostu olan kompozit levha, mukavim yapısı sayesinde diğer yapı malzemelerine oranla daha geniş açıklıklarda rahatça kullanılabiliyor.

Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır.  En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin yanı sıra ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay  şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız. Bu sistemlerde kullanılan kompozit levha giydirme ve kompozit panel kaplama cümleleri aynı anlam ifade etmektedir.

Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri

  • Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür
  • Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafiftir.
  • Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklıdır
  • İşlenmesi kolaydır
  • Bakım ve temizliği kolaydır
  • Geniş renk ve desen seçeneğine sahiptir
  • Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklıdır.